Çekiliş Dünyasına Katıl

Gün geçmiyor ki yeni ürünler, yeni tanıtımlar, yeni reklamlar çıkmasın. Bu yazımızda günümüzün tanıtım ve reklam trendlerinden biri haline gelmiş olan çekilişlerden bahsedeceğiz.

Çekiliş denilince genel olarak aklımıza milli piyango gelir ancak günümüzde çekilişler bir dünya halini almış vaziyette. Kendi başına bir sektör haline gelen çekiliş yapma olayı yıllardır önemini koruyor. Birçok ünlü markada bu trendi yakalamak adına çeşitli çekilişler yapıyor. Bunları gören ve marka olma yolunda ilerleyen firmalar ve infulucerlarda dönem dönem veya düzenli olarak çekiliş yapmaya özen gösteriyor. Gelin beraber çekiliş kelimesi dahil olmak üzere çekilişle alakalı bütün sorularımızın cevabını alalım.

Yazımızın içeriğini özetleyecek olursak;

Çekiliş Ne Demek ?

Çekiliş değince herkesin aklına gelen neredeyse aynı peki çekiliş aslında tam olarak ne demek ? Çekiliş, çekilmek eylemi yada fiilini ifade eder ve bunun yanın sıra piyangoda kazananını belirleme olarak da nitelendirilir.

Çekiliş Yapmak Yararlı mıdır ?

Çekiliş yapma ile alakalı olarak net bir yararı veya net bir zararından bahsetmek ne yazık ki mümkün değildir. Günümüzde çekiliş yapmayan firma kalmadı desek yalan söylemiş olmayız ancak buna karşın sosyal medya danışmanları çekilişlerin sayfaya zarar vereceğini, kaliteli içerek üretip sabredilmesi gerektiğini söylüyor. Tabi bu konuda bir uzmandan destek almalısınız diyenler de olunca kafalarda soru işareti oluşmasına neden oluyor.

Yapılan araştırmalara göre çekiliş yapmak takipçi sayısını her ne kadar arttırsa da sizin yaptığınız işle alakalı değilse bu durum sadece kısa vadede etkileşiminizi arttıracaktır. Ancak yapacağınız çekilişte sektörünüzle ilgili kişileri yakaladığınız zaman uzun dönemli bir fayda sağlamış oluyorsunuz.

Sonuç olarak eğer çekiliş yapmayı düşünüyorsanız önce rakip analizi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Çekiliş Yapmamız Markamız İçin Önemli Midir ?

Çekiliş yapmak fayda sağlar mı sorusuna hemen yukarıda cevap verdik ancak şu önemli detayı da belirtmemiz gerekiyor. Sosyal medya gün geçtikçe hayatımızda daha önemli bir parça haline geliyor. Durum öyle bir raddeye geldi ki artık alışverişlerimizin çoğunu internet üzerinden yapar olduk. Bu durum beraberinde büyük bir rekabet ortamı oluşmasını da sağladı. Sosyal medyada olmayan bir marka olamazdı. Tanıtım yapmak için her ne kadar reklam verilse de piyasaya ayak uydurmak gerekiyor. Bu nedenle her marka sahibi çekiliş yapmaya özen gösteriyor. Çekiliş yapma konusunda karar sizin.

Online Çekiliş Nasıl Yapılır Çekiliş Yapma Programları ve Siteleri Nelerdir ?

Arama motoruna online çekiliş yap veya sadece çekiliş yap diyerek online çekiliş araçlarına çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ancak dikkat etmeniz gereken husus bazı sayfalarda el ile tek tek çekilişe dahil edeceğinizi kişilerini yazmanız gerekiyor. Bunun kolayı yok mu tek tek yazılır mı ? Tabi ki var özellikle instagram hesaplarıyla uyumlu bir şekilde çalışan çekiliş sayfaları mevcut.

Kolay bir şekilde ulaşabilmeniz adına bazı çekiliş yapmanıza yardımcı olacak sayfalar;

Online Çekiliş Yap; https://www.onlinecekilisyap.com/

Çekiliş Yap; https://www.cekilisyap.com/hizli-cekilis

Simpliers; https://simpliers.com/tr/cekilis/instagram

İnstagram üzerinden çekiliş yapmanızı sağlar

instabom.com

Kolay bir şekilde instragram da çekiliş yapabilirsiniz.

Çekilişler Güvenilir mi ?

Çok fazla çekiliş yapan sayfa mevcut bu nedenle ne yazık ki bu durumu fırsata çevirmeye çalışanlarda var bu nedenle her çekilişe katılmak ne yazık ki güvenilir değil. Diyelim ki çekilişe katıldınız ancak karşıdaki sıkıntılı bir sayfaysa kazandınız diyerek iletişim bilgilerinizi isteyerek bu bilgilerle beraber sizin adınıza suç işleyebilir.

Diğer bir açıdan bakmak gerekirse, sayfa çekiliş yapıyorum der etkileşimi alır ve aradan çekilir bu tarz durumlarda söz konusu ancak iyi yanından bakın hiç bir bilgi vermemiş oldunuz.

Kampanya Babası olarak güvenilir çekilişleri paylaştığımız instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Kampanya Babası İnstagram Çekiliş Sayfası; https://www.instagram.com/kampanya_babasi/?hl=tr

Çekiliş Yapmak Yasak Mı ?

Çekiliş yapmak eğer ki nakit olarak bir değer verilecekse izin alınması gerekmektedir ancak karşılığı nakit olmayan çekilişler de milli piyango idaresi başkanlığa bağlanmıştır.

Sosyal Medyada Çekiliş Yapmak Yasal mı ?

Sosyal medyada çekiliş yapmak şartlar sağlandığı taktirde tabi ki serbest. Özellikle karşılığı nakit olmayan çekilişler düzenlemek, karşılığı nakit olan çekiliş düzenlemekten daha kolaydır denebilir. Olayın yasal boyutuyla alakalı daha detaylı bilgi içini tıklayınız.

İnstagram Güvenilir Çekiliş Sayfaları

Çekiliş değince akla her ne kadar önce milli piyango gelse de ikinci olarak instagram çekilişleri gelmektedir. Platform adeta tek başına bir çekiliş dünyası haline geldi ve kullanıcılara bu çekiliş dünyasına katılması için çok fazla seçenek mevcut.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi çekilişler ile alakalı olarak net bir doğru veya yanlış olmasa da günümüzde en çok tercih edilen reklam araçlarının başında geliyor. Tabi bu durum beraberinde bu durumda insanların ümitlerinden menfaatlenmek isteyen insanları da beraberinde getiriyor. Bu durum bizi çok rahatsız etti bu nedenle bizde siz değerli okurlarımızı korumak adına instagram çekiliş sayfaları ile alakalı aklınıza gelen tüm soruları cevapladık. Tüm sorularınızın cevabını güvenilir instagram çekiliş sayfaları yazımızda bulabilirsiniz.

Çekiliş Yapmak Günah & Haram mı ?

Çekiliş yapmak içerisinde bulunduğu duruma göre günahlığı ve haramlığı değişiyor. Örneğin siz bir firmasınız ve çanta satıyorsunuz. Dediniz ki 200 TL ve üzeri alışveriş yapmanız durumunda hediyesi iphone 7 olan çekilişimize katılmaya hak kazanmış olursunuz gibi bir durum söz konusu olduğu zaman sıkıntı yok deniyor. Ancak ortada herhangi bir şey yok diyorsun ki kardeşim şu numaraya mesaj at çekilişe katıl böyle olduğu zaman sıkıntı.

Özetlemek gerekirse sosyal medyada yapılan çekilişlerin çoğuna katılmanın dini olarak herhangi bir haramlık ve günahlık durum içermediği söyleniyor.

Blo yazımızın sonuna geldik. Bizleri instagram ve youtube’den takip edebilirsiniz.

Düzenli olarak güvenilir instagram çekilişlerini paylaştığımız instagram hesabımız; https://www.instagram.com/kampanya_babasi/

Youtube Kanalımız; https://www.youtube.com/channel/UCshWoozGUiQ-YBLifAf_3Cw