Türknet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

TurkNet’ten memnun değilseniz veya başka sebeplerden dolayı Türknet abonelik hizmetinizi iptal etmek istiyorsanız en doğru adrestesiniz. En kolay şekilde aboneliğinizi nasıl iptal edebileceğinizi ve para iadesinin nasıl alınacağını açıklayacağız.

“Taahhütsüz internet” sloganıyla yola çıkan Türknet, müşterilerine abone olurken sağladığı kolaylığı müşterinin iptal isteği durumunda da gösteriyor.

Öncelikli olarak bu fiyata bu hizmeti bulmanız zor. Ayrıca bizde var olan bazı problemleri diğer hatlarda da yaşayacağınızı belirtiyor. Üstelik diğer şirketlerde taahhütsüzlük söz konusu olmadığı için yüklü miktarda cayma bedelleri ödeyeceğinizi belirtiyor.

Yine de memnun kalmadım iptal etmek istiyorum diyenler için:

Abonelik iptali konusu “aboneliğin iptal aşamaları” ve “para iadesi süreci” olmak üzere iki ana başlık altında inceleyeceğiz.

TurkNet Abonelik İptali

Türknet’te aboneliğini iptal etmek abone olmak kadar kolay.

Aldığınız hizmeti beğenmediniz ve iade etmek istiyorsunuz. Aşağıdaki adımları takip ederek aboneliğinizi kolayca sonlandırabilirsiniz.

Turknet İptal Dilekçesi Örneği

Türknet aboneliğinizi iptal dilekçesiyle beraber önlü-arkalı kimlik kartı fotokopiniz ile fakslamanız gerekiyor.

Akıllardaki ortak soru bu devirde faks mı olur ancak yasal zorunluluklar bunu gerektiyor.

Turknet İptal Fax Numarası

“İptal dilekçesini nereye fakslamalıyım” sorusu aklınıza geliyordur. İptal dilekçenizi “0212 216 55 60” numaralı faksa gönderiyorsunuz.

Dilekçemi Faksladım Süreç Nasıl İlerleyecek ?

Dilekçeniz şirkete ulaştığı zaman size SMS ile bilgi verilir. Belgelerinizi takiben 24 saat içinde faturalandırılma işlemi sona erer.

Ardında telefonla aranarak son bir kez sesli olarak onay vermeniz istenir.

İptal hususunda onayı verdikten sonra 7 gün içerisinde aboneliğiniz sonlandırılır.

Turknet İletişim – Müşteri Hizmetleri Numarası

Türknet müşteri hizmetlerine ulaşmak ve Türknet ile iletişime geçmek istiyorsanız aşağıdaki numaraları kullanabilirsiniz:

  • 0850 288 80 80
  • 0850 288 80 80
  • 0212 703 43 71

Türknet Hizmet İptali Durumunda Para İadesi

Hizmetinizi iptal ettikten sonra para iadesi alabilirsiniz. Ancak bu sadece ilk 30 gün için geçerlidir. 30 günü geçen aboneliklerin iptali durumunda maalesef para iadesi verilmez.

Para iadesini alabilmek için ne yapmalıyım?

İade için aboneliği kullanıma açıldıktan sonra 30 gün içerisinde iptal dilekçesi göndermeniz yeterli olacaktır.

İade süreci ne zaman başlar?

İptal için faksınızı gönderdiğiniz gün esas alınır.

Paranız Nasıl İade Edilir?

TurkNet bünyesinde ön faturalamalı sistem kullandığından dolayı hizmet almaya başladığınız gün faturalama dönemedi de başlar.

Örnek vermek gerekirse 2 Ocakta hizmet almaya başlamanız durumunda fatura döneminiz 2 Ocak- 2 Şubat olacaktır. Aradan belirli bir süre geçti 11 Ocak günü geldi memnun kalmadınız iade etmek istiyorsunuz.

Yukarıda belirttiğimiz gibi iptal dilekçenizi verdiniz ve işleme alındı ancak siz ilk ay faturanızı da ödediniz (herhangi bir ödeme yapmadıysanız ödeme yapmanıza gerek yok) bu durumda söz konusu iptal işlemi neticelendikten sonra 15 gün içerisinde hangi şekilde ödeme yaptıysanız dilekçede de belirtmeniz gerekiyor.

Ancak hem ödeme kolaylığı hem de iade kolaylığı açısından şirket kredi kartı veya banka kartıyla ödeme yapmanızı tavsiye ediyor.

Kartlarla ödeme yapmanız durumunda IBAN numarasını dilekçede belirterek paket ve kurulum hizmeti ödemelerinizi iade alabilirsiniz.

Başka Bir Kampanyayı Kullanma Durumu

Beğenmediğiniz durumda paranızı iade almanızda bir kampanya diğer kampanyalarla birleştirilemediği için 30 gün içerisinde yapılan para iadesinden faydalanamıyorlar ancak bu durumda olan müşteriler 15 gün içerisinde hizmetten vazgeçmeleri durumunda herhangi bir ücret ödemelerine gerek yok.

Fakat kurulum hizmeti cayma hakkı içerisinde bulunmadığından dolayı herhangi bir iade almaları söz konusu değil.

Kurulum Ücreti İadesi Mümkün mü?

Mümkün, yukarıda belirttiğimiz gibi para iade kampanyasında abonelik işlemi gerçekleştirdiyseniz kurulum ücreti iadesi de bu kampanyaya dahil olduğu için faydalanabiliyorsunuz.

30 gün içerisinde aboneliğinizi iptal ettirmeniz durumunda Kurulum ücreti size iade edilir ancak yapılan ekstra kablolama, telefon paketiyle alakalı ekstra bir kullanım ve aldığınız modemin ücreti buna dahil değil.

Modem Ücreti Geri Veriliyor mu?

Hayır verilmiyor. Aboneliğiniz durumunda aldığınız modem size ait olduğu için herhangi bir iade yapılmamakla birlikte modemi kullanmaya devam edebilirsiniz.

“TurkNet Abonelik İptali” yazımızın burada sonuna geldik. Eğer kendinize yeni bir internet sağlayıcı arıyorsanız sitemizdeki kampanyalara göz atabilirsiniz.

Ev İnterneti Kampanyaları: kampanyababasi.com/ev-interneti-kampanyalari