Instagram Çekiliş Sayfaları

instagram çekiliş sayfaları

Bu yazımızda sizlerle en iyi ve en güvenilir Instagram çekiliş sayfalarını paylaşmakla kalmayıp Instagram’dan hediye kazanmanın püf noktalarına da değineceğiz.

Gün geçtikçe hayatımızda daha büyük yer kaplayan instagram üzerinden ücretsiz bir şekilde çekilişlere katılarak hediyeler kazanmak hepimizin hayali.

Ancak çok fazla bulunan çekiliş sayfalarından hangilerine güveceneğiz? Hangileri bize kazandığımız hediyeyi gönderecek?

Çok sayıda çekiliş sayfası olduğu için insanlar hangi sayfaya güveneceğini bilemiyor. Sizler için yaptığımız büyük bir araştırmanın sonunca, Instagram güvenilir çekiliş sayfalarını belirledik.

Bunların yanı sıra sayfaların hangi kategorilerde hediyeler verdiğinden ve maddi olarak ortalama değerlerinden de bahsedeceğiz.

Yazımız genel olarak 3 başlıktan oluşuyor:

 1. Güvenilir Instagram Çekiliş Sayfaları
 2. Instagram Çekilişi Kazanma Taktikleri
 3. Instagram Çekilişleri Sıkça Sorulan Sorular

Lafı fazla uzatmadan ilk ve en çok merak edilen başlığımıza geçelim:

Güvenilir Instagram Çekiliş Sayfaları

İnstagram Çekiliş Sayfaları

Maalesef Instagramda yer alan çekiliş sayfalarının tamamı gerçek değil. Bir kısmı sadece takipçi toplamak için sahte çekilişler gerçekleştiriliyor.

Bunun yanında çok fazla ve gerçek çekiliş yapan ve bu işlemi noter huzurunda gerçekleştiren instagram sayfaları da mevcut.

Pandemi nedeniyle bu tür çekilişlere olan talep de artmış durumda. Bu durumu istismar eden fırsatçılar da mevcut. Bu nedenle güvenilir çekiliş yapan sayfalardan bahsetmek yerinde olacaktır.

Güvenilir Instagram Çekiliş Sayfaları Listesi:

 • Çağrı Taner
 • Büşra Yıldırım
 • Okyanus Yayıncılık
 • Minubus
 • Aslan Hafızoğlu
 • Kampanya Babası

Aktif bir şekilde çekiliş yapan ve güvenilirliğini kanıtlamış bu sayfaları içiniz rahat bir şekilde takip edebilirsiniz.

Şimdi bu sayfaların ne kadar kazandırdıklarına ve detaylara bakalım. (Linkler aşağıda mevcut.)

1. Çağrı Taner

Çağrı Taner İnstagram

Çağrı Taner’in instagram sayfası aslında bir çekiliş sayfası değil. Ancak Çağrı Taner’in instagram hesabından belirli aralıklarla noter huzurunda yapılan çekilişler ile çok sayıda takipçiye birbirinden özel hediyeler veriliyor.

Çağrı Taner’in instagram sayfası 16 milyondan fazla takipçi ile çok geniş bir kitleye hitap ediyor. En güvenilir ve en çok çekiliş yapan instagram çekiliş sayfalarının başında gelen bu instagram hesabına aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz:

Takipçi Sayısı: 16 Milyon
Kullanıcı Adı: cagritaner
Link: instagram.com/cagritaner

2. Büşra Yıldırım

Güvenilir instagram çekiliş sayfaları arasında yer alan bir diğer sayfa ise Büşra’nın Önerisi. Sayfada ürün önerilerinin yanı sıra çekilişler de yer alıyor. Büşra yıldız tarafından yönetilen bu sayfada yaklaşık 2,2 milyon takipçi yer alıyor.

Çok sayıda çekiliş yapılması ile ön plana çıkan bu sayfada verilen hediyelerin ortalama değeri 1000 ile 2000 ₺ arasında değişiyor. İsterseniz hediyeleri almak yerine, hediyelerin karşılığını da alabiliyorsunuz.

İnstagram hesabına eriştiğinizde çok sayıda farklı ürünün çekiliş sonucunda verildiğini görebiliyorsunuz. Bazen verilen cep telefonu gibi ürünlerle 2000₺ üzeri hediyeler de bulunuyor. Büşra’nın önerilerine ulaşmak için:

Takipçi Sayısı: 2,2 Milyon
Kullanıcı Adı: busra
Link: instagram.com/busra

3. Okyanus Yayıncılık

Okyanus Yayıncılık kullanıcı adı olan yayıncılık sayfası olan instagram sayfasında genel olarak öğrencilere yönelik çekilişler yapılıyor. Daha çok kaynak kitapları, deneme kitapları hediye ediliyor.

101 bin takipçili bir hesap olan bu instagram sayfasında kendi ürünlerinin çekilişleri gerçekleştiriliyor.

Takipçi Sayısı: 101 bin
Kullanıcı Adı: okyanusyayincilik
Link: instagram.com/okyanusyayincilik/

4. Minubus

Kullanıcı adı Minubus olan bu instagram sayfasının az takipçisi olmasına rağmen çok sayıda çekiliş gerçekleştiriliyor.

Bu sayfada dikkat çeken hediyeler bulmak mümkün. 1000₺ para ödülü ya da çeyrek altın verilen bu instagram hesabının 845.000 takipçisi var.

Takipçi Sayısı: 845 Bin
Kullanıcı Adı: Minubus
Link: instagram.com/minubus

5.Aslan Hafızoğlu

Aslan Hafızoğlu kullanıcı adını kullanan vücut geliştirme sporuyla uğraşan biri. Kendi sponsorlarınca sağlana sporcu destek ürünleriyle alakalı düzenli çekilişler düzenliyor. Ortalama her ay düzenli olarak çekiliş yapıyor.

Sporcular için destek ürünlerinin artmasıyla beraber verdiği ürünlerin ortalama fiyatı 300₺ bandında geziyor.

Takipçi Sayısı:65 Bin

Kullanıcı Adı: aslan_hafizoglu

Link: instagram.com/aslan_hafizoglu

6. Kampanya Babası

Kampanya Babası Çekiliş

Kampanya Babası Çekiliş Sayfası, diğerlerinden farklı olarak instagram üzerindeki en güvenilir ve en kazançlı çekilişleri bir arada görebileceğiniz bir instagram sayfası.

Tüm Çekilişlerin Tek Adresi!” sloganıyla hizmet veren bu sayfayı takip etmek isteyebilirsiniz.

Kampanya babası, en güncel, en kazançlı instagram çekiliş sayfalarını içerisinde barındıran bir yapıya sahiptir.

Kullanıcı Adı: kampanya_babasi
Link: instagram.com/kampanya_babasi

Instagram haricinde de pek çok güzel çekiliş oluyor. Bu çekilişleri şu saydamızdan inceleyebilirsiniz: kampanyababasi.com/cekilis-kampanyalari

İnstagram Çekilişi Kazanma Taktikleri

instagram çekilişi kazanma

Herkes çekilişle hediye kazanmak ister. Bundan dolayı çok fazla rekabet var. Size vereceğimiz Instagram çekilişi kazanma taktikleri sayesinde rakiplerinizin önüne geçeceksiniz!

1. Güvenilir ve Ünlü Sayfaların Çekilişlerine Katılın

Gerçek çekiliş yapmayan bir sayfanın çekilişlerine katılmak büyük zaman kaybıdır. İlk önce hangi sayfalara güvenebileceğinizi tespit edin ve gerekirse bir listesini çıkartın. (Yazının devamında sahte çekiliş instagram çekiliş sayfalarının nasıl tespit edilebileceğinden bahsediliyor.)

2. Sınırsız Yorumlarla Ve Etiketlerle Boğulmayın

Instagram Çekiliş sayfalarından bazıları, her yorum veya etiketlediğiniz arkadaş başına çekiliş hakkı tanıyor. İlk başta bunun şansımızı artıracağını düşünsek de işin içine bot hesaplar girdiğinde bu çekilişlerden hediye kazanmak neredeyse imkansız hale geliyor.

3. İstenilenleri İyi Anlayın

Çekilişe katılma şartlarını ve açıklamalı iyi okumakta fayda var. Ufak bir hatadan dolayı boşa zaman harcayabilirsiniz.

4. Hesabınızın Güvenliğini Artırın

Genelde insanlar bu konuyu göz ardı ediyor. Ancak çekilişi kazanmış olsanız bile kötü niyetli insanlar hesabınızı çalmak isteyebilir. Bunun için hesabınızın güvenliğini artırmanız gerekiyor. (Güçlü şifre, E-posta ve telefon onayı…)

5. Instagram Çekiliş Hilesine Kanmayın

Instagram çekiliş hilesi adı altında insanları kandırıyorlar. Bu tarz içeriklere asla güvenmeyin. Sadece para kazanmak amacıyla yapılabildiği gibi kredi kartı dolandırıcılığına kadar pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz.

İnstagram Çekilişleri Sıkça Sorulan Sorular

İnstagram Çekilişleri Sorular

Instagram çekilişlerine artan ilgi beraberinde pek çok soruyu da getirdi. En çok sorulan soruları ve cevaplarını sizler için hazırladık.

Instagram Çekilişleri Gerçek Mi?

Pek çok insanın bu konuda haklı bir endişesi var. Instagram çekiliş sayfaları güvenilir mi? Instagram çekilişleri ile gerçekten hediyeler dağıtılıyor mu?

Instagramdaki çekilişlerin büyük bir kısmı gerçek değil! Bin takipçili hesaptan tutun da milyonluk fenomenlere kadar her çeşitten sahte çekilişler yapılabiliyor. Bu sayfaları tespit etmek kullanıcı açısından çok zor. Merak etmeyin, sizin için güvenilir ve kazançlı sayfaları paylaşıyoruz. İlk tavsiyem bu sayfaları kullanmanız.

Not: Burada kimseyi zan altında bırakmak istemem. Bu yazıda olmayan ancak çok kaliteli çekiliş sayfaları da fazlasıyla mevcut.

Hangi Sayfalar Sahte Çekiliş Yapıyor?

Sahte instagram çekiliş sayfalarını tespit etmek ve doğrularından ayrımak istiyorsanız birkaç ipucu vereceğim:

 • 500₺ ve altında hediye dağıtan sayfaların geneli gerçek hediye dağıtıyor.
 • Sürekli olarak İphone ve Apple ürünleri dağıtanların büyük kısmı ise yalan.
 • Milyon takipçili fenomenlere gelince de ne yazık ki yalan çekiliş yapanlar mevcut 🙁 Bu çekilişlerin doğruluğunu anlamak ise çok zor.
 • Bu tecrübeye dayalı istatistiklerden sonra sayfanın hareketlerini takip ederek anlamanız mümkün. Canlı yayınlar ve çekilişe katılan sponsorların incelenmesi gerekir. Hatta sponsor ücretini öğrenip basit bir matematikle hangi sayfaların kesin dolandırıcı olduklarını da anlayabilirsiniz.

Instagram Çekilişleri Yasal mı?

Evet, Instagram üzerinde yasal olarak çekiliş yapmak mümkün. Ancak Instagram çekilişlerinin yasal olabilmesi için pek çok şartın yerine getirilmesi gerekiyor.

Eğer çekiliş sayfanız yoksa ve sadece Instagram çekilişlerine katılarak hediye kazanmaya çalışıyorsanız burada sizin dikkat etmeniz gereken bir şey yok.

Eğer Instagram üzerinden çekiliş yaparak insanlara hediye dağıtıyorsanız, öncelikle bir izne gerek olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. (“Karşılığı Nakit Olmayan Piyangolar ve Çekilişler Hakkında Yönetmelik“) Eğer izin gerekiyorsa Milli Piyango İdaresine başvurmalısınız.

İnstagram Çekilişleri Caiz mi?

Instagram üzerindeki çekilişlerin caiz olabilmesi için şu koşullar vardır:

 1. Verilen ödüllerin katılımcıların parasıyla alınmaması gerekir. Ücret karşılığı çekilişe katılmamalısınız.
 2. Katkı sağlanılan faailetin helal olması gerekir.

Araba veren çekiliş sayfaları

Instagram’daki çekilişlerin hediyeleri gün geçtikçe daha ilginç bir hal almaya başlıyor. Araba, ev gibi büyük hediyeler veren Instagram çekiliş sayfaları mevcut. Başta Çağrı Taner olmak üzere büyük sayfalar ve daha çok sosyal medya fenomenleri bazen araba çekilişleri yapıyor.

Telefon veren çekiliş sayfaları

Belirli bir takipçi ve sponsor sayısına ulaşmış hemen herkes telefon çekilşleri yapıyor. Telefon veren çekiliş sayfalarının başında ise: Çağrı Taner, Çekiliş Hediyem, Çekliş Dostum gibi büyük çekiliş sayfaları geliyor. Bunların haricinde de sosyal medya fenomenleri takipçi sayılarını ve ünlerini artırmak için çeşit çeşit telefonlar ve İphone ürünlerini çekiliş ile dağıtmaktan çekinmiyor.

Instagram çekiliş sayfaları yazımızın burada sonuna gelmiş bulunuyoruz. Aklınıza takılan soruları bize iletebilirsiniz.