Hopi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Hopi Logo

Bu yazımızda sizle “Hopi Nedir, Hopi Nasıl Kullanılır” gibi sorular başta olmak üzere Hopi uygulaması ile alakalı akla gelebilecek tüm sorulara açıklık getirdik. Keyifli okumalar.

Hopi, akıllı telefon uygulamaları üzerinde çalışan alışverişte yeni bir icat olarak düşünülen ve bu tür uygulamalar içerisinde dünyadaki ilk uygulamalardan biridir. Genel olarak bakmak gerekirse hopinin diğer programlardan en büyük farkı sistemin size zevk ve ihtiyaçlarınıza göre yönlendirilebilmesi ve özel teklifler sunabilmesidir.

Hopi uygulamasının ödül puanı olan paracık Hopi ve markalarında kendi değerinde ya da kat kat fazla değerinde kullanabilmesidir. Yaptığı reklamlar sayesinde tüketiciler kanalında bilinirliği çok yüksektir. Bu uygulama sayesinde indirimli ürünler alınabilmekte ve biriktirilen paracıklarla bedava alışveriş yapılabilmektedir.

Hopi Nedir?

Hopi Uygulaması Markalar

Hopi, alışverişlerinizde yaptığınız harcamaların bir kısmını paracık olarak geri kazandıran, müşterilerine özel ve tercihlerine göre kişiselleştirilmiş kampanyalar sunan bir alışveriş uygulamasıdır.

Sizin ihtiyaçlarınızı bilir ve alışveriş zevkinize uygun özel kampanyalar sunarak alışveriş rehberiniz olur.

Akaryakıttan evcil hayvan ürünlerine, güvenlikten turizm kampanyalarına kadar neredeyse her sektörden markalarla sizin için özel işbirlikleri yapar. Hem kullanıcıların hem de iş ortağı markaların kazanmasını sağlar.

Hopi Hangi Bankaya Ait?

“Hopi kimin ve Hopi hangi bankaya ait” soruları aklımıza gelebilir. O yüzden bu noktayı da aydınlatmakta fayda var.

2015 yılından beri hayatımızda yeri olan Hopi Alışveriş Uygulamasının kurucusu ve halen yöneticisi: Boyner Grup Şirketi (BNR Teknoloji A.Ş.)

Boyner Grup, Türkiye’de yer alan en büyük elektronik dışı perakende ve gıda grubudur. Sahibi ve yöneticisi olması sebebiyle Hopi uygulamasında pek çok Boyner kampanyası bulunmaktadır. Katlayan paracık kampanyalarını ve indirimleri kaçırmamak lazım.

Hopi Ne Demek?

Hopi alışveriş uygulamasının isminin nereden geldiği bilinmiyor.

Amerika’daki etnik bir kızılderili grubunun da ismi “Hopi“dir. Ancak bu genel kültür bilgisini öğrendikten sonra uygulamanın isminin buradan gelmediğini tekrar belirtmek isterim.

Hopi Paracık Nedir?

Hopi Paracıklar

Paracıklar Hopi’nin de deyimiyle “İndirimden İyisi”dir. Hopi alışveriş uygulamasını kullanarak yapılan alışverişlerde ödül puanı yani paracık kazanılır.

Normalde 1 Paracık, 1 TL’ye eşittir. Ancak Hopi’nin katlayan kampanyalarını takip ederseniz paracıklarınızı 3-4 kat daha değerli kullanabilirsiniz.

Hopi Paracıkları Nerelerde Geçerli?

Alışverişlerde kazandığınız paracıkları, Hopi iş ortağı markaların hepsinde kullanabilirsiniz. Sürekli yenisi eklenen bu markaların listesine şuradan ulaşabilirsiniz: hopi.com.tr/markalar

Dikkat edilmesi gereken bir nokta var: Yasa gereğinden dolayı “akaryakıt alışverişlerinden” kazandığınız paracıkları yine aynı akaryakıt aldığınız firmada kullanabilirsiniz. Diğer alışverişlerde böyle bir kural yok, dilediğiniz yerden kazanıp dilediğiniz yere harcayabilirsiniz.

Hopi İnternet Alışverişinde Kullanılıyor mu?

Hopi tüketim alışkanlıkların gelişmesi ile birlikte markaların e-ticaret siteleri yani internet alışverişlerinde de kullanılabilmektedir.

Bu kullanım sonunda buralardan da çeşitli kampanyalar ve promosyonlara istinaden Hopi paracık kazanılmaktadır. Hopi Boyner Grubu’nun her geçen gün yenilenen çalışmaları ve tüketicilerin talepleri doğrultusunda üye mağaza ya da üye markalarını çoğaltmakta ve sektörde geniş bir yelpazeye yeni ve değişik bir dinamizm katmaktadır.

Hopi Boyner

Boyner Şirketler grubu Hopi uygulamasını geliştirirken kullanımdaki bu tür uygulamaların sağlamış olduğu avantajlar dışında Hopi paracık adı altında sadece bu uygulamanın kullanımına istinaden kazanılacak bir ödül sistemi meydana getirmiştir. Boyner, Hopi paracık adı altındaki puan ödül sistemi tüketicilerin yapmış olduğu alışverişe ve perakende sektörüne yeni bir dinamizm ve dönüştürme sağlamıştır.

Hopi Boyner ayrıca diğerlerinden farklı olarak her yerden size özel olarak uysa da uymasa da gelen SMS’ler dışında iletişim kilidinden sizi kurtarır. Size özel olarak en yakın lokasyonda bulunan zevklerinize ve ihtiyaçlarına uygun teklifleri sunar ve bulunduğunuz konumdaki iş yerlerine göre sizi yönlendirir.

Uygulama üzerinde yaptığınız alışverişler ile biriktirmiş olduğunuz paracıklar ile Boyner mağazalarında istediğiniz şekilde alışveriş yapma imkanı sunar. İş ortağı olduğu ve hopi paracık geçerli olan firma satış mağazalarında ya da internet alışverişlerinizde kullanma şansınız bulunur.

Biletix Hopi İndirimi

Biletix son yılların en çok rağbet gören etkinlik bileti satın alımı yapılan e-ticaret sitelerinden biridir. İstanbul merkezli olan şirket sanat, spor, kültür gibi her yaş grubuna hitap eden etkinlik ve gösteriler için bilet satışı yapmaktadır.

Boyner grup sisteme dahil ettiği yeni şirketlerden biri olan Biletix ile yapacağınız alışverişlerde Hopi paracık kazanma şansı sağlamıştır. Biletix Hopi uygulamasına dahil olmuştur. Biletix değişik zamanlarda yapmış olduğu Biletix Hopi indirimi uygulamasıyla satışlarını tüketiciye bu şekilde sunmaktadır.

Biletix bazı etkinliklerinin bilet satışlarında Hopililere kaçırılmayacak fırsatlar ve uygun fiyatlarda indirim sunmaktadır. Gitmek istediğiniz etkinlikte paracık uygulamasının olup olmadığına bakıp satın alma esnasında hopi avantajlarını kullanabilirsiniz.

Hopi Migros

Yerel zincir marketlerin ilklerinden birini temsil eden Migros içerdiği ürün gamı ile alışveriş dünyasında iyi bir yere marketlerden biridir. İçerdiği ürün grubuna göre kendi içerisinde mağaza olarak kategorilere ayrılan ve internet üzerinden de satışları bulunan bir zincir markettir. Hopi Migros ile de bu konuda anlaşma yaparak Hopi Migros markalar grubuna dahil olmuştur.

Migros marketlerde ya da internet sitesinde yapacağınız tüm alışverişlerde uygulamaya dahil olan ürün gamında Hopi kullandığınızda buralarda Hopi sisteminin sağlamış olduğu avantajlardan yararlanarak, paracıklar kazanabilmektesiniz.

Hopi Paracık Kazanma Yolları

Hopi paracık kazanma yolları sisteme dahil olduğunuzda uygulama içerisinden sizlere bilgi paylaşımı yaparak her an kampanyalar hakkında bilgi vermektedir.

Hopi paracık kazanma şansını yakaladıktan sonra paracık ödüllerini bu sisteme dahil olan markalarda yapılacak alışverişlerde 2, 5, 10 hatta 15 kata varan değerlerle çarparak kullanılabilmektedir.

Hopi sisteme dahil olan markaların mağazalarında ya da alışveriş sitelerinde yapacağınız alışverişlerde kategorilere göre değişik ürünlerde değişik zamanlarda %20–%30 gibi değerlerde yapacağınız alışverişin yüzde dilimini paracık kazancı olarak kartınıza yüklemektedir.

Hopi sisteminde zincirleme bir kazanç sistemi yürümektedir. Bu sisteme göre hopi üyesi olan bir kuruluştan kazandığınız paracıkları başka bir hopi anlaşması olan yerde de kullanabilme olanağı sunmaktadır. Hopi para kazanabilmek için anlaşmalı mağazalarda geçerli olan kategorilerden ya da kazanç günlerinden faydalanmak gerekmektedir.

Hopi Nasıl Kullanılır?

Hopi Nasıl Kullanılır?

Hopi uygulamasını kullanabilmek için bu sisteme dahil olmak çok kolay ve basittir. Hopi cep telefonunuza indireceğiniz uygulama üzerinden ya da sisteme internet üzerinden yapabileceğiniz kayıtla kullanıma başlayabilmektesiniz.

Hopi uygulamasını indirdikten ve kayıt olduktan sonra uygulamanın geçerli olduğu mağazalarda hopinin size sağladığı kimlik kodunuz ile ödeme öncesi yapacağınız teyit ile kullanılabilmektedir.

Hopi, akaryakıt tan gıdaya, giyimden markete aklınıza gelebilecek her türlü sektörde kullanılabilmektedir. Hopi sisteminde uygulamanın size özel çalışabilmesi için bluetooth özelliğinin açık olması, lokasyon bilgilerinizi erişilebilir olması durumunda bulunduğunuz lokasyondaki en özel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca paracık kullanarak yapmış olduğunuz alışverişlerde bile paracık kazanmaya devam edersiniz.

Hopi puanları / Paracıkları nasıl kullanılır

Hopi puanları ve paracıkları kayıtlı olduğunuz Hopi kimliğinize uygulamanın geçerli olduğu yerlerden yapacağınız alışverişlerden sonra paracık puanları yükleyerek birikmesini sağlamaktadır.

Biriken Hopi puanları ve paracıkları arzu ettiğiniz yer ve zamanda kampanyaların tüketiciler için faydalı olduğu görüldü. Tüketicinin duruma göre kazanmış olduğu puanları yine başka bir kampanya da 5 ya da 15 katı olarak kullanabilmektedir.

Hopi paracıkların kullanım süreleri de kazanıldığı andan itibaren bir yıldır. Hopi alışverişlerinde kazanacağınız paracıklar ve markaların size belirtmediği aksi bir süre olmadığı takdirde 24 saat içerisinde yüklenir ve kullanılabilir hale gelir. Daha sonra ister anında ister biriktirerek paracıkları istediğiniz anlaşmalı mağaza ve e-ticaret sitelerinde kullanabilirsiniz.

Hopi Kimlik Kodu Nedir?

Hopi kimlik kodu sizin bir Hopi müşterisi olduğunuzu alışveriş sırasında anlayabilmeleri için uygulamanın size sunduğu bir kimlik tanımıdır.

Genellikle bu kimlik kodu karekod olarak sunulmakta ve alışveriş esnasında kasalarda yer alan kod okuyucularına gösterilerek kullanımı kolaylaşmaktadır.

Hopi kimlik kodunuza tüm Hopi teklifleri ve paracık hesabınızla ilgili tüm işlemlerin tanımıdır. Hopi kimlik koduna sahip olduğunuz anlaşmalı mağazalarda tanınabilecek ve uygulamalardan faydalanabileceksiniz. Ayrıca sistem üzerinde tüm işlemleriniz ile ilgili detay bilgilere sahip olabileceksiniz.

Hopi Uygulaması Nasıl İndirilir?

Hopi uygulamalarınızı telefonunuza çok kolay indirebilmektesiniz. Bugün android veya iOS sistemlerinde orjinal olarak bu uygulama telefonlarınıza çok kolay ve hızlı bir şekilde indirilebilmektedir.

Bu uygulama indirildikten sonra sistemi açarak anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi tamamlarken sesli komut seçeneği ile size birçok konu hakkında bildiri gelmesini de sağlayabilirsiniz. Bulunduğunuz konumda hopi paracık geçerli mağaza var mı, ekstra katlanarak kazanacağınız hopi alışveriş günleri ne zaman gibi sorulara uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm üye işyerleri ile ilgili bilgilere de indirdiğiniz uygulama üzerinden sahip olabilirsiniz.

Hopi Üyelik Nasıl Açılır?

Bu uygulamanın cep telefonunuzu indirebilmek için sisteme girerek daha sonra yönlendirmelerin takip edilmesi ve kaydınızın tamamlanması ile aktif olursunuz. Üyelik işlemleri ücretsizdir.

Üyelik açılış esnasında indirilen uygulamada üyelik oluştur butonuna basarak işleme başlarsınız. İsim, soyisim, iletiş bilgileri ve adres bilgileriniz ve size özel şifre ile hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Ayrıca açtığınız üyelik hesapları ile ilgili telefonunuza mutlaka bir teyit onay SMS’i gönderilir. Böylelikle gerçek kimlikleriniz ile uygulamanın indirildiğinin teyidi alınmış olur. Üyelik işlemlerinde girdiğiniz telefon ve mail adreslerinin doğruluğu avantajlardan faydalanmak ve ileride hesabınızı pasif hale getirebilmek açısından önemlidir.

Hopi Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hopi uygulamasını bir üyenin sektörde kullanılan birçok uygulamadan farklı olan yanlarından biri de hesap silme işlemini çok kolay ve basit şekilde yerine getirebilmesidir.

Hopi üyeliğini silmek ya da iptal etmek için uygulama içerisindeki hesabım sayfasından ayarlara girerek e-posta ve SMS bildirimlerini kapatır. Ardından uygulamayı cihazınızdan kaldırırsınız.

Hopi her zaman için tüketici odaklı, kayıt olması en kolay ve üyelikten çıkması talebiniz doğrultusunda kendi isteğinize yapabileceğiniz bir sistemdir.

Hopi Kart

Hopi uygulaması bir kart sistemine sahip değildir. Hopi sanal ortam üzerinden kullanılan bir sistemdir. Hopi uygulaması tüm tablet ve telefonlarda kullanılabilmektedir. Hopinin herhangi bir aidat ya da yıllık kullanım ücreti gibi bir sıkıntısı da yoktur. Uygulamayı istediğiniz zaman indirip kullanabilir, istediğiniz zaman silip kullanmaktan vazgeçebilirsiniz.