D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız en doğru yerdesiniz. D-Smart hakkında kısacık bilgi verdikten hemen sonra üyeliğinizi iptal etmenizin tüm detaylarını sizlere aktaracağız.

D-Smart 2007 yılından beri Doğan TV bünyesinde faaliyet gösteren bir yayın platformudur. Yapılan üyelikler sayesinde yüzlerce kanal hem SD ve HD hem de 4K olarak izlenebilmektedir. Bu platforma üyelik yapabilmek için müşteri temsilcilerini aramak ya da şubelerine gitmek yeterli olmaktadır. İçerisinde bulunan özel kanalların birçoğu normal TV’lerde izlenebilen kanallar değildir. Bu nedenle bu ayrıcalıktan yararlanmak için üyelik yapan Türkiye genelinde yaklaşık 2 milyon abone bulunmaktadır. Her sene değişen kanallar birçok bireyi kendi bünyesine katmaktadır.

D-Smart Üyelik İptali İşlemleri

Herhangi bir sebepten ötürü üyeliğini devam ettirmek istemeyen ya da farklı yayın platformlarına geçmek isteyen aboneler olabilmektedir.

Bu abonelerin üyeliklerini iptal edebilmesi için bazı şartların yerine gelmesi gerekmektedir.

D smart paketlerinin iptalini yapabilmek için birden fazla yol bulunur:

  • Bayilere giderek direkt olarak aboneliğinizin iptalini isteyebilirsiniz.
  • Bayi ile uğraşamam diyorsanız fax yolu ile de aboneliğinizin iptali yapılabilmektedir. Fax gönderilecek numara 0212 478 03 33 olarak belirlenmiştir. Bu numaraya üyelik iptali istenildiğini belirten dilekçe gönderilmesi yeterli olacaktır.

D-Smart Üyelik İptal Dilekçesi

D smart Üyelik iptaliniz için gerekli olan dilekçe örneği aşağıda belirtilmiştir. Fax yolu ile bu dilekçeyi D-Smart’a iletebilirsiniz

Doğan Tv ( D- Smart ) Genel Müdürlüğüne
İstanbul
Sahip olduğum ……………. numaralı smart karta ait aboneliğimi ve ……………. hizmet numarasına ait internet aboneliğimi, …………. nedenle ve farklı faturalandırma sisteminizden dolayı kalıcı olarak iptal ettirmek istiyorum.
İsim Soyisim, Tckn
Telefon
İmza

Boşluk olan yerlere gerekli olan bilgiler doldurularak “0212 478 03 33“e fax göndermek gerekmektedir. Kısa süre içerisinde müşteri temsilcileri geri dönerek talebin doğrulanması için yardımcı olmaktadır.
Aynı zamanda bu dilekçe ile şubeye de iptal başvurusu yapılabilir.

Telefon üzerinden yapılacak başvurularda dilekçe gerekli değildir. Bazı durumlarda müşteri temsilcisi dilekçe isteyebilir.

Ayrıca fax numarasının doğru girildiğini kontrol etmek gerekir. Yanlış fax numaralarına gönderilen dilekçeler müşteri temsilcilerinin ve firmanın ellerine ulaşmayacağından üyelik iptallerinin yapılamaması gibi sorun oluşturabilmektedir. Sitemizdeki D-Smart fax numarası günceldir.

Üyelik İptali Kimler Tarafından Yapılabilir?

D smart üyelikleri şahsi abonelikler olduğundan dolayı mutlaka iptal başvuruların da abonenin kendisi başvuru yapmalıdır. Yâda 1.dereceden vekâleti bulunan yakınları tarafından iptal talebinde bulunulabilinir. Farklı kişiler hem üyelik iptali için hem de başvuru yaptırmak için talepte bulunamaz. Aynı zamanda kurumsal iptaller için mutlaka imza yetkisi olan birey başvuru yapmalıdır. Kurumsal iptaller biraz daha zor iptal edilen yayınlardır. Bu nedenle istenen bilgilerin ve işlemlerin eksiksiz olarak tamamlanması iptal için çok önemlidir.

Abonelik İptali Sırasında Gerekli Olan Bilgiler Nelerdir?

Abonelik dilekçesinde ya da başvuru sırasında belirtilmesi gereken bazı bilgiler vardır. Bu bilgiler eksiksiz olarak firmaya sunulmalıdır. Aksi durumda iptal işlemleri aksayabilir. Gerekli olan bilgiler:

  • T.C. Kimlik numarası,
  • D-Smart Üyelik numarası
  • ADSL hesap numarası bilgileri
  • Güncel iletişim bilgileri
  • Islak İmza

İptal Başvurusu Yapıldıktan Sonra Atılacak Adımlar

İptal başvurusu yaptıktan en geç 1 hafta sonra dilekçede belirtilen telefon numarasına “Abonelik sözleşmenizin feshedildi, cihazını en yakın D-Smart bayisine iade edin” mesajı gelecektir. Bu mesaja istinaden üyeliğin iptal edilmesinden sonra D smart’ın sağlamış olduğu uydu alıcısı mutlaka bir evrak ile geri teslim edilmelidir. Aksi durumda cihaz ücreti faturalandırılması yapılacaktır.
Bunun dışında daha sonra sorun yaşamamak için son çıkan D smart faturası ödeme merkezlerinden ya da online olarak mutlaka ödenmelidir. Ödenmeyen faturalar ya da teslim edilmeyen cihazlar için cezai şart uygulaması yapılır ve uzun vadede avukata verilmektedir.

“D Smart Abonelik İptali” yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

D Smart Paketinizi iptal ettikten sonra yeni bir ev interneti paketi almak isterseniz, en uygun ev interneti kampanyalarına sitemizden ulaşabilirsiniz: kampanyababasi.com/ev-interneti-kampanyalari